+421 948 065 776 info@twisk.sk

Sporenie do zlata bezpečne

Je úplne bežné, že keď sa nám darí, odkladáme si peniaze na dobu, kedy sa nám dariť nemusí. Sporenie si
na budúcnosť, či už ide o dôchodkové zabezpečenie alebo o sporenie pre deti je zvyčajne dlhodobou záležitosťou. Keď sa rozhodneme sporiť, šetríme na 10, 15 a viac rokov. Na konci sporenia ale môžeme byť sklamaní, akú sumu nakoniec dostaneme.

 

Ako dochádza k znehodnoteniu peňazí v čase?

O tomto faktore žiadne banky ani sporiteľne nehovoria. Je predsa dôležité sporiť, to rozhodne, akékoľvek sporenie je lepšie ako žiadne. Napriek tomu sú Vaše peniaze pri sporení ohrozené infláciou. Tá sa pohybuje bežne medzi
2-3%, v závislosti od výsledku ekonomiky. Ak si teda nastavíte cieľovú sumu sporenia 10 000 EUR, dobu sporenia
na 20 rokov a odsúhlasíte si mesačnú splátku 35 EUR, nebude to suma konečná. Aby sporiteľňa udržala možnosť vyplatiť cieľovú sumu, bude Vám mesačné sumy priebežne navyšovať, aby tak pokryla straty inflácie. Cieľová suma ale zostane rovnaká.

Napriek tomu, že ste si poctivo uložili peniaze v sume 10 000 EUR zistíte, že v čase, keď ste začali sporiť, mala cieľová suma úplne inú trhovú hodnotu, než bude mať za 20 rokov. Proste si za dané peniaze kúpite oveľa menej.

 

Ochrániť úspory je možné sporením do zlata

Jedným zo spôsobov ako ochrániť svoje úspory od devalvácie infláciou a rôznych prepadov ekonomiky, ktoré
v pravidelných vlnách prichádzajú v podobe finančných kríz, je investovať svoje peniaze do zlata, alebo striebra. Hlavným bonusom zlata je, že nepodlieha DPH, pretože je bankami a štátmi vnímané ako platidlo. Napriek tomu, že sa cena zlata pohybuje striedavo mierne nahor a nadol, z dlhodobého pohľadu jeho cena stále rastie. Vďaka tomu spoľahlivo pokrýva infláciu a navyše kumuluje zisk. Za posledných 10 rokov vzrástla cena zlata o 29%.
Ako by ste na zlate zarobili za posledných 10 rokov si môžete spočítať na kalkulačke na prvej strane.


Zdroj: www.kitko.com

Sporenie do zlata a zlato pod kontrolou

V prípade sporenia do zlata od TrustWorthy Investment máte istotu, že nasporené zlato neleží nikde u tretej spoločnosti, ani s ním nikto nemôže manipulovať. Každý dosporený zliatok je klientovi fyzicky odovzdaný do jeho osobného vlastníctva.

Ako sporenie do zlata prebieha?

Klient si zvolí cieľovú sumu, do ktorej chce v zlate sporiť. Nastaví si mesačnú splátku sporenia do zlata. Tým sa vytvorí užívateľovi jeho sporiaci účet, ktorý sám môže kontrolovať online 24 hodín denne. Sporiaci účet umožňuje klientom tiež vykonávať mimoriadne vklady, ktoré klienti často využívajú práve v čase, keď je pokles ceny zlata a oni tak môžu zliatok nasporiť lacnejšie. Mimoriadne vklady sú bez poplatkov.

Po dosporení zlatého zliatku je zliatok odovzdaný klientovi buď osobne, alebo poštou. Vďaka tomuto procesu odpadajú akékoľvek obavy o úspory uložené na niekoľko rokov u cudzej spoločnosti. Všetky dosporené peniaze sú v podobe zlatých zliatkov vo Vašom vlastníctve. V prípade, že by ste sa v priebehu rokov dostali
do finančných ťažkostí, môžete zlaté zliatky predať a máte peniaze ihneď k dispozícii.

Spočítajte si,
koľko ste mohli nasporiť
za posledných 10 rokov
Koľko by ste mesačne uložili?
Do akých produktov
Môžete sporiť?

Sporenie do zlata

1g, 2g, 5g, 10g, 20g, 1oz, 50g, 100g

Sporenie do striebra

20g, 1oz, 50g, 100g, 250g, 500g, 1000g

Sporenie do platiny

1oz
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím